top of page
  • Ewa Bąk

W tajemniczym ogrodzie

Za oknem piękna wiosenna pogoda. Szkoda, że nie możemy z niej w pełni korzystać. Ale od czego są książki?

Dzisiaj chciałabym polecić Wam jedną z moich ulubionych książek z dzieciństwa pt: :Tajemniczy ogród” F. H. Burnett. To piękna i wzruszająca opowieść o samolubnej i rozpieszczonej dziewczynce. Mary była dzieckiem samotnym i nieszczęśliwym, pozbawionym zainteresowania i miłości rodziców. Po ich śmierci trafia do Anglii, do domu wuja Archibalda, gdzie musi nauczyć się samodzielności. Ponury dom kryje w sobie tajemnice, które Mary stopniowo odkrywa. Odnajduje furtkę do zapomnianego od lat tajemniczego ogrodu, zyskuje przyjaźń Dicka i poznaje Colina, chorowitego syna wuja, równie nieszczęśliwego i samotnego jak ona. Tytułowy ogród odmienia życie bohaterów powieści: Mary zmienia się w pełną radości, energii i wrażliwą dziewczynkę, Colin zaczyna wierzyć, że będzie żył i odzyskuje zdrowie, a wuj Archibald rozbudza w swym sercu miłość do syna, którego obwiniał za śmierć żony.

Jeśli jeszcze nie znacie tej książki, teraz jest doskonały czas na czytanie. Możecie to zrobić w wirtualnej bibliotece. Tutaj znajdziecie książkę.

Jeżeli wolicie obejrzeć film to polecam ekranizacje Agnieszki Holland pod tym samym tytułem. Obecnie nie możemy przebywać w parkach, czy ogrodach, więc stwórzmy je sami. Jak wyobrażacie sobie tajemniczy ogród? Namalujcie własny ogród marzeń. Wykorzystajcie do tego dowolny, znany wam program graficzny. Swoje dzieło możecie przysłać na mój e-mail. Zrobimy piękną wiosenną galerię.

bottom of page