top of page
  • Ewa Bąk

Dla klas IV-VIII


Kochani, nie wszyscy z Was zdążyli pożyczyć potrzebne lektury w bibliotece szkolnej. Tych wszystkich, którym się to nie udało odsyłam do bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) e-booków.

WolneLektury.pl


Całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone).


Lektury.gov.pl


Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.


Polona.pl


Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera głównie stare książki Większość z nich jest darmowa.Ponadto wiele firm m. in. Legimi, Publio, Empik na czas zamknięcia szkół przygotowało oferty dostępu do ebooków i audiobooków, z których można skorzystać przy pomocy aplikacji. Gorąco zachęcam do korzystania z tych treści. Oprócz lektur znajdziecie tam wiele interesujących książek. Zaglądajcie na stronę. Postaram się podrzucać Wam ciekawe tytuły. Pozdrawiam 😊

bottom of page